Počasí

Tunisko se rozkládá mezi 37. a 30.rovnoběžkou severní šířky. Nejvíce žádané lokality bychom našli kolem 35.rovnoběžky. Na stejné zeměpisné šířce se nachází Kréta nebo Kypr. Znamená to tedy, že podnebí je v Tunisku výrazně teplejší než u nás. Ale právě ke své geografické rozmanitosti je počasí poměrně odlišné. V jižní části (pouštní oblasti) země jsou typické velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Rozdíl může být 20 až 30 stupňů. Na pobřeží jsou teploty typicky středomořské, tzn. dlouhá, teplá léta a mírné, deštivé zimy.

Výhodou Tuniska je, že umožňuje pobyt turistům po celý rok. V letních měsících, zejména v období hlavní turistické sezóny (červenec, srpen), zde průměrná teplota překračuje 30 stupňů Celsia, mnohdy se na teploměru objeví teplota i 35 stupňů Celsia ve stínu. Je to ideální období pro ty, co mají rádi moře a teplé slunečné počasí.

Pro turisty, kteří si raději vyberou poznávací typ zájezdu, jsou ideální jarní nebo podzimní měsíce. Nejlepší pro cestovatelé jsou jarní měsíce. Teploty nejsou ještě tak vysoké, ale také moře může být ještě chladnější. Může se stát, že bude mírně pršet. V podzimních měsících jsou již příjemné teploty a moře je ještě vyhřáté. Je to nejlepší kombinace, jak spojit pobyt u moře s poznáváním zdejšího prostředí. Akorát se mohou objevit chladnější večery a noci.

V zimních měsících je v Tunisku průměrná teplota okolo 15 stupňů. V zimě může dokonce v určitých oblastech sněžit. Na severu země je zpravidla o něco chladněji než na jihu. Právě na jihu se nachází zdejší nejteplejší lokalita ostrov Djerba. Právě na toto místo je velmi atraktivní po celý rok. Na Djerbě jsou i v lednu velmi příjemné teploty. Prohlédněte si aktuální počasí Tunisko.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

TNDTND = 7.64 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist