Tabarka (Tunisko)

Máte rádi moderní a poměrně mladá turistická letoviska, která jsou doslova našlapaná různými aktivitami? Zaujalo vás Tunisko, ale nemáte rádi vysoce ostré slunce tak typické pro zbytek země? Máte rádi potápění, nebo golf? V tom případě je pro vás přímo určené letovisko Tabarka na samém severu Tuniska, které se sice na turismus zaměřilo zhruba před sedmi lety, ale i přesto dnes láká statisíce návštěvníků.

Na rozdíl od většiny země, Tabarka byla v minulosti křesťanská, díky čemuž se mnohem více podobá evropským destinacím. Zároveň zde na jaře a na podzim hodně prší, takže je Tabarka typická, díky počasí, i svou bohatou zelení, kterou zbylé Tunisko pouze závidí.

Rezervujte si zájezd do Tabraky a uvidíte tisíciletý orient.

Zajímavosti městečka Tabarka

Pokud přijedete do tohoto letoviska, budete si myslet, že do Tuniska ani nepatří. Celá Tabarka a její okolí je intenzivně zalesněná, v některých obchodech se dokonce domluvíte česky, a i ohromná vstřícnost místních obyvatel by vás mohla do jisté míry překvapit. Právě příroda je v této části Tuniska nádherná, protože sem turisté jezdí teprve pár let, a tak jí ještě nestihli poničit. Zároveň má Tabarka tím pádem i stále nové a stoprocentně vybavené hotely, které lákají i movitější zákazníky.

Co se týče památek, je většinou poseta troskami křesťanských staveb, nicméně dominanta města se zachovala a je to Janovská tvrz, která nabízí výhled na celé město, odkud spatříte tu úžasnou historii, a zároveň obývá samostatný ostrov. Dostanete se na ní po římské hrázi. Když se řekne Tabarka, mohl by se vám vybavit i korkovník, který v okolí roste a vyváží se do celého světa.

Dovolená v letovisku Tabarka

Jednoduše řečeno, pokud bude právě Tabarka místem, které si na svou prázdninovou dovolenou vyberete, nebude vám chybět vůbec nic. Kvalitní ubytování v nových hotelech, veškeré služby, přijatelné ceny a nádherné písčité pláže jsou tím, co většině turistů stačí, i když Tabarka přidá ještě něco navíc.

V první řadě jsou to korálové útesy, u kterých se můžete potápět, nebo golfová hřiště, která jsou pro Tunisko typická. Pokud budete mít štěstí, zastihnete zde i některé folklórní, či jazzové festivaly, kterých se tu koná velký počet. Ideální místo na dovolenou? Tabarka je jedním z favorizovaných kandidátů.

Objednejte si last minute do Tabraky, užijete si všeho, co na dovolené chcete mít.

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

TNDTND = 7.64 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist