Vízum, vstupní formality

Vízum

Do Tuniska pro občany České republiky platí vízová povinnost. Ale pokud cestujete s cestovní kanceláří nemusíte se o nic starat. Cestovní kancelář vyřizuje hromadné vízum.
 
Individuální cestovatelé si musí vyřídit vízum sami. Vydává jej Velvyslanectví Tuniska v Praze na níže uvedené adrese. Při vstupu do země je dobré mít voucher od hotelu. Raději si vyřídit ubytování přes cestovní kancelář.

Pokud do Tuniska budete cestovat autem, řidič musí předložit technický průkaz, platný řidičský průkaz a doklad o mezinárodním pojištění (tzv. zelenou kartu).

Adresa Velvyslanectví Tuniské republiky v Praze:

Nad kostelem 8,
147 00 Praha 4-Braník
Tel.: 244.460.652-3, fax: 244.460.852

Velvyslanectví České republiky v Tunisku
Ambassade de la République Tcheque
98, rue de Palestine, BP 53, Tunis – Belvédere
1002

Cestovní doklady

Při vstupu do země musí mít každý platný cestovní pas, jehož platnost přesahuje ještě další 3 měsíce od data plánovaného ukončení pobytu.

Vstupní a výstupní karta

Pro pobyt v Tunisku je nutné mít vyplněný vstupní a výstupní kartu. Tu obdržíte během letu buď od personálu letedla, nebo od někoho s cestovní kanceláře. Formulář je buď v angličtině, nebo ve francouzštině. Skládá se ze dvou téměř shodných částí. Jednu část odevzdáte při příletu a druhou při odletu. Druhou část karty je dobré neztratit, ale není to žádná katastrofa. Pokud ji ztratíte, při odletu se vyplní karta nová.

Po příletu

Po příletu je nutné se do tří dnů nahlásit na zdejší policii. Při ubytování v hotelu se nemusíte o nic starat. Na policii vás nahlásí hotel.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

TNDTND = 7.64 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist