Tipy na výlet

Tunisko nabízí turistům nejen krásné moře a pláže, ale i krásnou přírodu a starobylé historické města. V první řadě můžete navštívit hlavní město Tuniské republiky Tunis. Město Tunis má přibližně 1,8 miliónů obyvatel a sídlí zde vláda, státní úřady a další organizace. Uvnitř města se setkáte jak se západní, tak i s východní kulturou. Najdete zde jak moderní osídlení město, tak i starobylou arabskou čtvrť.
 
Kousek od města Tunis, asi deset minut chůze, se nachází stará část města La Goulete. Město nejdeme blízko úzkého kanálu, který spojuje jezero Tunis a moře. Pro turisty je atraktivní díky svým krásným výhledům na moře. Ve městečku se také nachází starobylá pevnost, která bohužel není přístupná veřejnosti, ale již samotný pohled z venku stojí za to.
 
Jedním z nejmocnějších měst ve starověku, které určitě stojí za návštěvu, je město Kartágo. Bohužel do dnešní doby se z původního osídlení města dochovaly jen trosky. Ale i přesto se ze zbytků jednotlivých budov dá domyslet, jak původní město vypadalo. Kartágo se rozkládá na poměrně velkém území. Nabízí nepřeberné množství pamětihodností. Ve městě se nachází muzeum, Antoniovy lázně, římský amfiteátr, divadlo, svatyně Tophet a mnoho dalších zajímavostí.
 
Na vysokém útesu nad Kartágem a Tuniským zálivem se nachází středověké město Sidi Bou Said. Patří mezi první chráněné sídla na světě. Ve městě Vás uchvátí úzké dlážděné uličky, kamenné schody, bílé domy se zábradlím a balkóny. To vše je doplněno o nezaměnitelnou modrou barvu, kterou určitě nikde jinde nespatříte. Určitě Vám zdejší architektura připomene typickou architekturu řeckých ostrovů.
 
Mezi nejnavštěvovanější přímořské letoviska Tuniska je město Hammamet. Město se nachází cca 70 km od hlavní města Tunisu. Město Hammamet nabízí krásné dlouhé písečné pláže jejíž břehy omývá čisté smaragdové moře. Toto město je přímo určené pro prožití pohodové a příjemné dovolené. Město má i své historické jádro. Nachází se zde medína, která byla postavena v letech 1463-1474. Dominantu města Hammamet tvoří pevnost Kasbah, která se rozkládá na skalnatém výběžku. Na své si zde i přijdou příznivci golfu. Ve městě jsou dvě golfová hřiště (Citrus a Jasmine).
 
V severní části Tuniska se nachází národní park Ichkeul. Patří mezi nejlépe vybavené národní parky v zemi. Park je volně přístupný po celý rok a neplatí se zde žádné vstupné. V parku je ale zakázáno kempování. V parku se nachází jezero Ichkeul, v němž v zimních měsících nachází domov přes 200 tisíc ptáků různých druhů. Dále zde můžete vidět lemury, šakali, dikobrazi, divoká prasata a také stáda buvolů. V parku je velké množství vyznačených turistických stezek.
 
Za podívání určitě stojí i malé městečko Tabarka, které se nachází na západě od alžírských hranic. Město je ze všech stran obklopené zalesněnými svahy. Ve městě se nachází továrna na korek, u které máte taky možnost navštívit muzeum výroby korku. V dnešní době město slouží jako přístav a překladiště korku. Ve městě je také Janovská pevnost, která je přístupná veřejnosti. Zde se každoročně koná jazzový festival.
 
Pro milovníky horských procházek se nabízí navštívit město Ain Draham. Nachází se na svazích hory Jebel Biri, která má 1014 metrů n.m.. V dřívějších dobách bylo město vyhledáváno jako lovecké místo. Zájem o lovení zvěře tu přetrval dodnes. Ve městečku se nachází unikátní architektura. Budovy jsou vystavěny tak, aby zadržovaly sníh. Pro město je typické tradiční tkaní koberců. Koberce jsou dnes prodávány přímo v továrnách, jsou zdobeny jednoduchými a tradičními berberskými motivy a jsou dělány ručně z předené vlny.
 
Třetím největším městem Tuniska je Sousse. Město se nachází v regionu Sahel, pro které jsou typické háje s olivovníky. Podobně jako v Tunisu i zde vedle moderní zástavby najdete i historickou medínu. Město je velmi oblíbenou destinací pro prožití dovolené. Je zde mírné a příjemné podnebí. Ve městě se nachází nesčetné množství historických památek. Jednou z nich je Velká mešita z roku 850, vedle ní stojí čtvercová pevnost Ribat, která nabízí krásný výhled do okolí. Jsou zde také zachovány katakomby ze 4. a 5.století.
 
Pokud máte rádi podmořské potápění, jízdu na plachetnici, vodní lyže, jízdu na koni, kasino, noční kluby, typické restaurace určitě navštivte Port el Kantaoui. Tento turistický komplex je postaven na předměstí města Sousse a nabízí i řadu ubytovacích zařízení.
 
Velmi turisticky atraktivní a známé je město Monastir. Nachází se při pobřeží Středozemního moře a nabízí tak krásné moře, pláže a azurovou oblohu. Nejvýznamnější stavbou toho přístavního města je pevnost s majákovou věží Ribat, která byla postavena v 8.století. Zde se v původní modlitebně nachází muzeum islámského umění.
 
Velmi často vyhledávanou destinací je Djerba. Výhodou Djerby je, že ani v zimě zde teplota neklesne pod 15 stupňů. Je to ostrov, který se nachází v Gabešském zálivu mezi dvěma poloostrovy Jorf a Zarzis. Ve městě je velké množství mešit. Pro turisty je nejznámější a nejzajímavější „Mešita cizinců“ ze 17.století a „Turecká mešita“ z 18.století.
 
Přírodní zajímavostí Tuniska je slané jezero Chott el-Jerid. Jezero se rozkládá na ploše 5000 km2, je 250 km dlouhé, 20 km široké a po většinu roku je vyschlé. Na povrchu jezera můžete vidět množství solných krystalů, která vytváří tlustou vrstvu na vrstvě jílu a mokrého písku. Pokud se v oblasti jezera zvedne vítr, způsobí podobné podmínky jako v písečné bouři.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 21°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

TNDTND = 7.64 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist